wz

Z ĎÁBLOVA VRCHU

AKTUALITY Z ĎÁBLOVA VRCHU

19.10.2009
26.9.2009 splnila Barunka zkoušku ZOP. Moc a moc gratulujeme :-)

26.07.2009
Konečně jsou vloženy fotky ze svodu mladých. Přejeme všem krásné prázdniny.

26.06.2009
Tak máme za sebou svod mladých. Fotky mám připravené, ale stále mi nejdou vložit. Výsledky svodu jsou na www.hovawart.cz. Myslím, že štěňata dopadla výborně. Štěňata se předvedla se svými páníčky naprosto exkluzivně. Jsem na ně hrdá a držím palce do dalšího růstu.

08.05.2009
VŠECHNO NEJLEPŠÍ K 1. NAROZENINÁM PŘEJEME ŠTĚŇATŮM. TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ V TÁBOŘE NA SVODU.

26.04.2009
Dnes jsme se sešli, abychom oslavili první rok štěňat. Sára a Alnus nedorazili, paníčci jim onemocněli. Mia a Gina nemohly dorazit. Arbi, Bára, Doni, Althea a Abi dorazili. Vyšli jsme na procházku, potom dorazila Lucie Makovcová, aby štěňatům ukázala, jak to bude vypadat při svodu. Počasí nám přálo, štěňata byla báječná. Atyla měla potřebu je srovnávat, ale nakonec se i ona uklidnila. Moc všem děkujeme za krásnou návštěvu. Fotky ze setkání ve štěňatech.

21.04.2009
V neděli 26.4.2009 budeme společně slavit blížící se 1 rok našeho prvního vrhu. Setkáme se pod Ďáblem ve 14 hodin. Už se moc těšíme na všechny, jak vyrostli. Alnus má za sebou svod,zvládl to prý výborně, ostatní se chystají v květnu do Tábora. Přidáme foto z oslavy co nejdříve.

31.12.2008
My všichni z Ďáblova vrchu přejeme všem našim psím holkám a klukům, jejich páníčkům a všem našim přátelům báječný rok 2009. Ať se vám splní vaše přání a ať vás neopouští dobrá nálada :-)

18.11.2008
6 měsíců - Včera nás navštívila Barunka. Je už z ní velká holka. Je plná energie a v poslouchání je šikulka. Jenom vyfotit je někdy obtíž :-). Ale povedlo se a už jen Mija a máme všechny fotky štěňat.

09.11.2008
6 měsíců: Všechno nejlepší štěňátka k vašemu půlroku. Rostete nádherně, jsou z vás opravdu fešáci. Navštívila jsem kamarády v Netolicích a viděla jsem Arbiho. Je z něho opravdu fešák. Parádně poslouchá. Děkujeme za zpravičky. V půl roce holky váží 24kg a kluci 29kg. Tak to je fajn. Fotky dodám zítra, ještě bychoom měli dostat od Báry, Sáry, Miji a Abi. Jinak od Arbiho, Alnuse, Adonise, Giny, Althey už máme, tak zítra budou připraveny.

26.10.2008
Ještě pořád 5 měsíců - přidala jsem nové fotky. Máme nové zprávy od Abi, že je bezvadná a krásně roste. Doni už je i podle fotek velký kluk. Arbutus zvládá parádnicky cvičák, Althea i Bara se Sárou jsou holky šikovné nejen na cvičáku. Moc se na všechny těším, až je uvidím.

08.10.2008
Ještě zpráva od Barunky, že je v pohodě, Mija vyráží na výcvik záchranářů - obhlédnout terén, Doni se má také skvěle a z Alnuse se stal kromě stálého mazlení bagr. Althea je prý šikovná holka, tak to máme moc radost. Sára zvláda cvičák prý bezvadně a tak vám všem držíme palce.

08.10.2008
5 měsíců - všechno nejlepší. Včera jsem si prohlížela fotky a je to úplně neuvěřitelné, jak štěňata rychle vyrostla. Ale to nejvíc vidí naši páníčkové a paničky. Tak ať vám dělají štěníci radosta a ještě jednou děkujeme za krásné zprávy. Panička od Abi dorazila z dovolené a Abi je prý stále báječná a úžasná.

19.09.2008
134 den - dostali jsme krásné fotky a zprávy od Arbiho. Ihned přidávám. Zjistila jsem, že se mi nezobrazila fotka Alnuse. Napravím to. Jinak Sáře se daří fajn, dělá pokroky stejně nako Arbi na cvičáku. Jen nemáme žádné zprávy od Abies, protože je panička ještě na dovolené a Abi hlídá vnučka. Bára se chystá na odstranění kýly, tak držíme palce, ať to Barunka zvládne.

08.09.2008
123 den - všechno nejslepší ke čtvrtému měsíci, štěňata. Ať rostete jako z vody. Máme zprávy od Adonise - má se bezvadně. Také od Alnuse. Podle páníčka je to obrovský mazel a roste jako medvěd. Fotky dodám zítra.

04.09.2008
119 den - včera nás byla navštívit Bára. Vypadá úplně bezvadně. Samozřejmě mě nezklamala a opět se nenechala pořádně vyfotit.:-)Prostě klasika. Ale pár fotek se povedlo. Atyla se zachovala jako správná matka a měla potřebu Báru vychovávat. Zkrátka bude mít tyto potřeby do té doby, než pozná, že už nejsou mrňata. Za čtyři dny budou štěňatům už 4 měsíce. Neuvěřitelné, jak to letí. Fotky jsou přidány, tak se těšíme na další.

02.09.2008
117 den - tak dlouho jsem nepsala, ale máme hromadu zpráv od mrňousů. No vlastně už to nejsou mrňousové, ale nádherné holky a úžasní kluci. Viděli jsme Sáru, která je opravdu slečna se vším všudy (prostě vypadá skvěle a přitom je v ní kus uličnice). Je tak krásná a šikovná. Potom k nám zavítala na návštěvu Althea. Ta je úplná kopie Atyly, když byla malá. Má krásná tmavá očka, pěkné zbarvení. No, úžasná. Obě holky pěkně poslouchají a vypadají velmi, velmi spokojeně. Zítra přijede na návštěvu Bára, tak se moc těšíme. Jinak jsme dostlali fotky od Giny, vypadá také krásně. Zprávy od Adonise jsou taky moc pěkné - je to prý uličník, který se učí poslouchat a skvěle to zvládá. Arbi je podle zpráv báječný chlapík. Všichni jsou z něho nadšení (to máme zprávy i odjinud :-). Mija se chystá na záchranářský výcvik a prý už toho zvládá hrozně moc a je to prý velmi šikovná štěněcí slečna. Panička Abi je na dovolené, tak se o ní stará Terezka a tak se také těšíme na zprávy. Alnus je neuvěřitelný mazel. O víkendu snad dorazí fotky. My máme nejnovější fotky Sáry, Adonise a Giny. Zítra je dodám. Všichni už by měli mít své průkazy původu, tak ať se vám daří.

14.08.2008
98 den - máme nové zprávy a fotky od Arbiho a Adonise. Jsou to oba veselí chlapíci. Arbi už chodí na cvičák a prý mu to jde dobře. Adonis začíná tento týden. Tak ať vám to jde chlapíci tak parádně, jako vašemu taťkovi. Děkujeme za všechny zprávičky a ještě jedna zpráva: v chovatelské stanici Arago Bracco, www.hovici.cz mají volného plavého pejska a jednoho černoznakatého ihned k odběru. Vypadají moc pěkně.

11.08.2008
95 den - včera jsme udělali výlet do Unhoště a do Rudné. Navštívili jsme paní Falladovou s Abies. Málem jsme jí nepoznali, jak vyrostla. Je z ní taková klidná holka, která má ráda běhání, honění a různé šaškování. Miluje svoji paničku a má se opravdu báječně. Potom jsme pokračovali k Salabům, kde je Barunka a ta opět nezklamala. Musela nám ukázat, jaké má báječné ležení, jak se skvěle leží ve vřesu a taky nás stejně jako Abi ohryzávala, olizovala a bylo vidět, jak skvěle se jí daří. Opět bylo trochu problém Báru vyfotit v klidu, ale to bylo to samé tady. Nakonec se to asi po 50 fotkách podařilo. Nové fotky Abies a Báry přikládám. Také jsme dostali krásné fotky Miji. Tak doufám, že do Jihlavy brzy vyrazíme. :-)

08.08.2008
92 den - podle kalendáře mají dnes štěňata 3 měsíce. Všechno nejlepší, kuličky. Doufám, že se máte všichni nádherně, užíváte si nových rodinek a pomalinku se z vás stávají hlídači, mazlové, posluchové, trošku uličníci a taky miláčkové. Ať se vám vede tak parádně, jako dosud - alespoň podle ohlasů. Dorazily fotky od Báry (Aralie) z Rudné. Také roste do krásy. Miluje hadici s vodou, tak to jsem zvědavá, kolik nerozkousané hadice vydrží do konce sezóny. :-).

06.08.2008
90 den - dnes jsme dostali další zprávy. Tak hned ráno od Alnuse. Je to prý mazel, nemusí zas tolik procházky, má plno psích kamarádů a miluje Natálku, kterou rád olizuje a občas jí vezme hračky z pískoviště. Uličník. Další zpráva dorazila z Jižních Čech. Nejdříve od Arbiho. Začali chodit na cvičák - kvůli seznámení. Arbi je prý šikulka, baví ho učení a miluje vyndavání vložek z bot. Je prý i přeborník v pohorkách :-). Večer další zpráva od Sáry. Ta už má na kontě rozkousaný balónky, bazenék, nerozkousatelnou hračku. Miluje les a louky. Na město si zvyká. Verunku a Honzíka asi taky - podle fotek:-). To jsou samé krásné zprávičky. Moc za ně díky. Určitě budu psát dál, jak se mazlíkům daří.

05.08.2008
89 den - dostali jsme krásné fotky od páníčků Althey. Přidávám je hned do štěňat. Ale jen dvě, víc mi to nepojme. Asi bych to měla nějak rozdělit, ale zatím na to nemám kapacitu. Budu muset zaútočit na našeho kamaráda Ondřeje a udělat každému pejskovi svoji stránku. Asi, možná, snad. Dnes také posílali zprávu od Báry, že roste úplně báječně. Panička od Abi dnes volala, že asi Abi zůstane doma a bude jí hlídat vnučka. Tak to zatím necháme otevřené. :-) Možná se nám podaří Abi i Báru navštívit v neděli. Ale nevím, tento týden jsme chtěli vyrazit za Arbim a Sárou, ale ležím s angínou, tak to padlo. Ale šíleně se na ty uličníky těšíme. :-)

03.08.2008
87 den - dostáváme krásné zprávy, jak se štěníkům daří. Moc za ně díky. Včera jsme chtěli uklidit všechny zábrany proti štěňatům, ale vypadá to, že ke konci srpna k nám dorazí Abies, protože panička jede na dovolenou, tak to ještě pro jistotu necháme. Kluci byli úplně nadšení. Pořád nás nutí, abychom se jeli za štěňaty podívat a jsou nadšení z každé fotky. Budu přidávat nové fotky, když je obdržíme, ale pravidelně začnu asi psát zase až s Abi. :-)

31.07.2008
84 den - tak je to tady. Úplně jsme osiřeli. Alnus dnes odjel do nového domova do Brna. Náš milý Alnusi, přejeme ti báječný život a ať jsi pro svoji novou rodinu tak skvělý společník, jako jsi byl tady. Večer přidám fotky Alnuse chvíli před tím, než odjížděl a možná přibudou i nové fotky z jeho domova. Atyla chvíli běhala po zahradě a hledala toho malého uličníka, ale protože je horko, tak zalezla na dlaždice a usnula. Chystáme se s ní na výlet, ale až nebude takové vedro. Dnes už psát nemůžu, protože se mi šíííííleně stýská. No, doufám, že tak nebudu prožívat až naši čtyři kluci půjdou do světa (ale třeba nám budou budoucí snachy posílat fotky, jak se hoši mají. :-) ).

30.07.2008
83 den - tento týden vyrazí Alnus do světa. Bude se stěhovat do Brna ke Koumalům. (možná se potkají s Adonisem :-) ). Koumalovi měli moc smutnou událost, zemřel jim jejich hovík Cardinal Gold Mondeo. Podle fotek naprosto nádherný pes. Tak doufám, že si na ně Alnus počkal právě proto, aby jim tuto bolestnou ztrátu nahradil. Jinak proběhla návštěva Arbiho a Sáry (Anemone) v Netolicích. Moc díky za zprávy. Včera jsme šli na procházku až úplně večer - ráno nepočítám, to je standart a Alnus byl naprosto nadšený, protože byla tma a on vždy vyběhnul a zase se vrátil.

28.07.2008
81 den - v pátek jsme tady měli vzrůšo. Ke dveřím nám přilezl veliký had a stočil se přimo u dveří za květináčem. Hady moc ráda nemám, ale náš kamarád je miluje, tak jsme ho hned vyfotili a on nás ujistil, že jde o užovku obojkovou a ať si to užijeme, protože je nádherná. Tak se na ní můžete podívat ve fotkách. Atyla si k ní čuchla a protože zná slepýše, tak o ni nejevila zájem. Alnus byl úplně nadšený. Poskakoval kolem, štěkal a dožadoval se akce. Když se po hodině užovka rozhodla vyrazit pryč, následoval jí svým štěkotem až za plot. Jinak nám roste jako z vody. Už pěkně reaguje na zavolání, začíná ovládat sedni. Ale je to raubíř jako každé štěně. Moc děkujeme za fotky Aurimie (Mija). Také vypadá moc spokojeně. V pátek se ozvali z Brna s Adonisem. Kluk už je prý pěkný chlapík, tak se těšíme na fotky.

24.07.2008
77 den - výlet jsme podnikli jen malý, protože opět pršelo. Alnusovi se v autě docela líbilo. Nejdříve byl překvapený, co se to děje, přeci jen je to dlouho, co jel autem. Když jsme se vrátili, tak vůbec nechtěl vylézt z auta. Máme zprávy od Anemone aliaz Sáry. Vypadá moc spokojeně. O víkendu nebudu nic psát, protože musím taky trochu pracovat. Tak jsem i já zvědavá na novinky, které mě tady čekají, až se vrátím. :-)

23.07.2008
76 den - děkujeme za krásné zprávy od Althey a od Giny. Holky vypadají naprosto nádherně a spokojeně. Jen co se mi podaří přetáhnout fotky, tak je dám ihned do štěňat. Alnus dělá pokroky, parádně přibíhá na zavolání, v autě se nebojí, jen vyvaluje svoje očka. Zítra pojedeme na větší výlet, ale to vezmeme i Atylu. Abies bylo včera špatně, ale večer už volali, že je v pohodě, tak z toho máme radost. Alnuse hrozně baví štěkat na lidi, kteří jdou kolem. Některé Atyla zná, tak neštěká a Alnus štěká, pobíhá po zahradě a hrozně se diví, že Atyla vůbec nereaguje. :-). Myslela jsem, že mu bude smutno, ale do konce týdne jsou doma všichni kluci, tak je možná rád, když si může večer v klidu kousat kostičky. Pak už mu budu muset dělat společnost jen já. Ale třeba už dávno bude u své rodiny.

21.07.2008
74 den - včera odjela Abies do nového domava do Unhoště. Přijeli pro ní i kamarádem pudlem Charlim, což bylo prima, že se tady seznámili a doma to pak probíhalo v pohodě. Až na to, že Abies strašně rychle žere a spucla to i chudákovi Charlimu. Odpoledne jsme měli moc pěknou návštěvu. Přijela se nám ukázat Aralie, které říkají Bára. Krásně vyrostla, běhá za svou paničkou a vypadá moc spokojeně. Přidávám fotky z odjezdu Abies a z nečekané, milé návštěvy Báry (Aralie). Dnes dopoledne jsme podnikli s Alnusem výlet za houbami. Šli jsme lesem a kousek od nás vyskočil zajíc. Alnus ho se zájmem pozoroval, podíval se na mě a vykročili jsme dál. Tak to bylo fajn, že se nelekl, ani nezačal zajíčka pronásledovat. Začal hledat zábavu s Atylou, ale mámu to zas tak moc nebaví. Ale vrátili se kluci z tábora, tak si to s Alnusem užívají.

19.07.2008
72 den - tak zítra nám odejde i Abies, bude se svou paničkou bydlet v Unhošti. Přijela i jejich Terezka a ta se moc těší, až bude Abi u nich. Tak nám tady zbyde Alnus, který se také brzy dočká. Protože všech osm sourozenců dostalo báječnou rodinu, tak ta pravá pro Alnuse taky dorazí. :-) Zatím mu připravíme pár výchovných chvilek, protože je nejlepší čas na učení. Tedy hlavně poznávání. Obojek, vodítko, auta, další lidi atd., atd. Podařilo se mi přidat fotku Althey. Zítra ještě pár fotek Abies z naší zahrady a pak snad z nového domova.

18.07.2008
71 den - dnes máme po velkém výletě. Došli jsme skoro až do vesnice, ale protože ještě nemají Alnus a Abies vodítka, tak jsme k silnici nešli. Vůbec se nebáli, naopak je všechno zajímalo. Začínají to být opravdoví hlídači. Občas se jim podaří zaštěkat i na povel, ale to si myslím, že je náhoda. Opět jsme dostali zprávy od nových majitelů, že se mají parádně. Moc díky za ně. Dnes nové fotky těch našich uličníků, ale i Adonise, Anemone a Arbutuse. Díky za ně. :-)

17.07.2008
70 den - dnes prší skoro celý den, ale nikomu to tady nevadí. Na výlety v loužích je to tak akorát. Alnus i Abies si to užívají plnými doušky. Rostou jako z vody. Tedy z granulí. Zatím ještě stále čekají až se najdou ti praví, ke kterým půjdou hlídat jejich domečky. Jsem ráda, že ostatní štěňata zvládají nové pobyty skvěle. Musím na ně pořád myslet, když vidím jak Abi a Alnus šaškují, pobíhají a radují se ze života. Jak jsme pořád venku, tak zapomínám fotit, ale zítra určitě nové fotky dodám.

14.07.2008
67 den - připravuji další fotky ještě z odjezdu. Teď už máme jen Alnuse a Abies, a tak jsou výlety do okolí trochu jednodušší. Začínají se učit sedni, což jim jde lépe, když jim to ukazuje Atyla. Ta se ale občas chová jako puberťačka, možná to je reakce na to, že začíná mít prostor i pro sebe. Což chápu, možná se taky tak budu chovat až náš nejmladší syn odejde :-). Moc děkuji za zprávy od našich štěňat. Jsem ráda, že to tak parádně zvládají. V neděli jsme podnikli útok na náš kopec Ďábel. Krásně jsme se unavili, mrňouse to moc bavilo. Potkali jsme další psi, tak bylo plno čuchání, štěkání, strkání apod. Bylo to moc zábavné. Dnes mají dorazit zase děti ze vsi, aby se pomazlily. Tak to je prima, protože to štěníci milují. Dnes volala Martina z Hronova - mají narozená štěňata ve stejný den a tatínek je také Persano, že dnes jim odvezli poslední fenečku a že je to fakt smutný. Tak jdu si ještě rychle užít ty dva, než nastane i u nás ten opuštěný den - samozřejmě pro nás, ne pro pupíky.

12.07.2008
65 den - a už je to tady. Štěňata se nám rozjeli, a tak tu dnes máme trochu smutek. Tedy hlavně Filip je naštvaný, že štěňata odjela. Velký kluci to už berou trochu s rozumem, že 9 štěňat je opravdu hodně. Trochu mi to připadá jako na táboře, když někdo odjel a nás tam zbylo málo. Ale ještě máme Abies a Alnuse. Takže tak úplně smutné to není. Pokusím se vypsat ke komu a kam štěňata odešla, ale nevím jak to bude graficky vypadat, protože tento program toho moc neumožňuje. ALNUS (černoznakatý pejsek) - VOLNÝ, ABIES (plavá fenka) - VOLNÁ, ADONIS (černý pejsek) - JEŽOVI,BRNO, ARALIA - (černá fenka) SALABOVI, RUDNÁ U PRAHY, ALTHEA - (černoznakatá fenka)SIEBEROVI PRAHA, AURIMIA - (černá fenka) BOUČKOVI, ŠTOKY ARBUTUS - (černý pejsek) - KOSAŘOVI, NETOLICE ANEMONE - (plavá fenka)- KOŠKOVI, ČESKÉ BUDĚJOVICE ARONIA - (černoznakatá fenka) PANÍ TEOCHARISOVÁ, ČAPÍ Moc děkujeme za zprávy, že jste dojeli v pořádku a pupíci jsou v pohodě. Tak hodně pevné sil a mnoho piškotků.

11.07.2008
64 den - dnes bylo horko k padnutí, tak jsme se štěňaty jen tak odpočívali. Ale k večeru tu bylo rušno. Děti od našich kamarádů se dozvěděly, že nás opouštějí zítra tři štěňata, tak honem si přišly užít štípání, škrábání, tahání a různého lechtání. Dnes jsme je vážili a mají od 7 - 9 kg. Už to jsou opravdu medvídkové. Z Českých Budějovic dorazili Koškovi, kteří si zítra ráno odvezou Anemone - Sáru. Dnes jsme dostali další zprávy od sourozenců. Nádhera, jsem na ty drobky pyšná a ve skrytu duše závidím novým majitelům, že je štěňata olizují, mazlí se s nimi, objevují nový svět. Tak ať vám to dlouho vydrží. :-)

10.07.2008
63 den - čím jsou štěňata větší, tím mám méně času na psaní. A také jsou prázdniny, takže se u nás střídají děti, a tak buď běhám se štěňaty venku, nebo hraju hry a taky musí všichni něco jíst. Když už sedím u počítače, tak rychle vypracuji co je třeba a nad stránkami málem usínám. Zítra je poslední den, než nás opustí Anemone, Aralia a Adonis. Už mají všechno připravené. Dnes uličníci vymysleli, jak podlezou plot. Věděli jak ven a najednou se ozvalo štěkání, tak jsem vyběhla a oni seděli za plotem s naprosto nevěřícným výrazem, jak to, že nemůžou domů? To bylo vítání, když jsem jim otevřela. Odpoledne jsme se vydali do vesnice prozkoumat nové pachy. Všichni šli způsobně kolem mých nohou a kolem kočáru. Potkali jsme koně, další psí kamarády. Nikdo se nebál, s každým se vítali a nechali se drbat za ušima. Když jsme se po výletě vrátili, tak padli a pěkně 2 hodiny spali. (tu chvíli jsem jim fakt záviděla). Teď čekají na večeři, tak je jdu ocenit, když tak pěkně celou cestu poslouchali. :-)

08.07.2008
61 den - dnes jsme měli počasí jako v dubnu. Když jsme vyrazili na výlet, začalo pršet, tak jsme běželi domů. Dostali jsme krásné vzkazy od nových páníčků, jak se mají štěňata parádně. Díky za ně. Dnes Adonis vymyslel, že je parádní zábava nosit misku po jidle po zahradě. Samozřejmě to ostatní ihned museli vyzkoušet taky. Jen Anemone si sedla nahoru a pozorovala je všechny jak šaškují s miskami. Potom si odešla k Atyle a v klidu se nakojila. Když dorazili i ostatní, odešla si s Abies hrát. Je jich najednou hrozně málo. Pořád si na to nemůžu zvyknout. A v sobotu to bude ještě horší :-)Ale zase když vidíme, jak jsou štěňata u svých páníčků spokojení, tak se na to těšíme až budou u nich.

07.07.2008
60 den - konečně je trochu klidu na psaní novinek. V pátek jsme se rozloučili s Aurimii (vyrazila k Jihlavě), v sobotu s Arbutusem (vyrazil do Netolic) a v neděli s Altheou (vyrazila do Prahy. Mějte se moc krásně, naši pupíci a všichni vám moc přejeme báječné páníčky. Myslím podle zpráv, že se mají všichni parádně. Zvládají adaptaci bezvadně. Každý pěkně po svém. Děkujeme všem za zprávy, dělají nám radost. Ještě týden u nás zůstávají Adonis, který vyráží do Brna, Anemone do Českých Budějovic a Aralie, která už se těší do Rudné. Alnus a Abies stále čekají na svoji rodinku. Včera byli všichni podruhé naočkovaní. Chodíme na výlety, někdy už pěkně dlouhé. Všechno musí očuchat, prozkoumat. Stále chodím a nemůžu se dopočítat, než mi dojde, že jich je už jen pět. Tak už snad budu moci psát každý den naše psí novinky a přidávat fotky. Také přibudou fotky z nových rodin.

02.07.2008
55 den - dnes jsme měli to štěstí, že jsme na výletě potkali nové psí kamarády. No, nevím zda to oni považovali za kamarádství. Byli to dva jezevčíci, chudáci asi tak poloviční než naše batolata. Ti se na ně vrhli, že si budou hrát a že to bude ohromná zábava. Byla, dokud je nezačali tahat za ocas a za uši. To už jezevčíci nevydrželi a raději s páníčkama odešli. A tak jsme šli domů a najednou se nad námi objevil balón. Úplný kousek. Jakmile přidal plyn, Atyla začala štěkat, potom kňučet, všechny si zavolala k sobě a pustili se do štěkání. Pak už to mrňouse nebavilo, tak se začali kojit a Atyla stále pozorovala tu letící obludu a chránila štěňata svým tělem. Jen co balón odletěl, tak zavelela k odchodu a doma se zase všichni plácli na trávník a usnuli. K večeru jsem šla naivně pověsit prádlo a než jsem si připravila sušák, tak mi všichni vytahali nějaký kousek prádla a začali s ním zdrhat. Vím, že všechny příručky velí nehonit, nekřičet apod., ale měla jsem sto chutí vyběhnout za nimi. Jenže jsem měla v kapse piškoty a ty jsou naštěstí lepší než ponožky a moje sukně. Pišktoty slupli a já jsem mezitím našla prádlo v kytkách, za skleníkem, pod trampolínou. A to už jsem jim trochu nadávala, jací to jsou uličníci. Ale teď už pěkně spí, tak odpuštěno.:-)

01.07.2008
54 den - včera nám nefungoval internet, takže fotky jsem dala do štěňat až dnes. Fotila jsem je večer, kdy už byli po samém blbnutí pěkně unavení. Včera jsme čistili bazén a jak bylo horko, tak se všem moc líbilo, že na ně cákám vodu. Každé ráno je pouštíme v 6 z kotce a dnes jsem je pozorovala, co vyvádějí. Nejřív zjistí, kde je nejlepší místo na vyvenčení. Už má každý své místečko, takže když chci zkontrolovat jejich stolici, tak musím oběhnout celých 1200 m2, protože každý kadí jinam. Potom zjistí, jesli už je připravená snídaně a když ne, tak se vrhnou na kojení. Dnes se všichni vydali k bazénu a vymýšleli, jak nejlíp dostat ty hadice pryč. To byla neuvěřitelná zábava, jak přes sebe padali, lopotili se a ono to vůbec nešlo. V tom vedru jsme ji polili dlaždice, kde leží a úplně jak malá prasátka se v tom vyváleli. Tak uvidíme, co zítra vymyslí.

29.06.2008
52 den - dnes našla novou rodinu i Aurimia. Pojede do Jihlavy, kde ji chce její nová panička cvičit v záchranářství. O svoji hovawartku přišla, a tak hledala novou kamarádku. Tak už jenom ABIES (zvědavá fenečka) a ALNUS (pohodový pejsek) čekají na svoji novou rodinku. Dnes bylo horko, ale naštěstí u nás v lese bylo snesitelně. Ráno jsme opět podnikli výlet, přikládám pár fotek. Opět nezklamali, byla to zábava. Dnes jsme se vraceli domů poklusem. Všichni se cpali dopředu, ale žádné fotky z toho nejsou, protože jsem fakt musela makat, oni jsou dost rychlí :-) Vzdali jsme zkoušku autem, protože bylo pěkně vytopené, tak jsme je nechtěli trápit.

28.06.2008
51 den - Máme zprávy od majitelů Giny. Má se prý výborně, tak přikládám fotky z nového domova. V noci neplakala a díky nočnímu venčení nemuseli vytírat. Šikovní - všichni. Dnes nás nejvíc pobavil Adonis. Otevřela jsem dveře a narazila jsem mu do packy. Zvedl ji, zaplakal, přiběhla Atyla, co se stalo. Když zjistila, že to není nic vážného, tak opět odešla. Adonisovi jsem packu prohmatala, byla úplně v pořádku.Tak jsem ho řádně pomazlila, omluvila jsem se mu a protože jsem akorát přinášela jídlo, rozeběhl se ke své misce. Pak jsem odešla a pozorovala jsem je za oknem, jak dovádí. Když jsem opět přišla, Adonis se ke mně vrhnul, posadil se přede mne, zakoulel očima a zvedl packu. Takže jsem neodolala a opět jsem toho chlapíka pořádně pomazlila. Je neuvěřitelně vtipný, úplně to se mnou válí. Za to Althea a Aurimia mě milují jen když vidí, že nesu jídlo. Nehnou se od mého muže. Když jsme seděli na terase, zbožně na něj koukali, a když je pohladil, úplně se tetelily. No jo a to jim nemusí ani dávat najíst :-). Opět jsme vyrazili na výlet, ráno i večer. Ráno se nechtělo Anemonce (pak jsem zjistila, že na houpačce sedí náš Filip a má piškoty - chytrá holka) a odpoledne se nechtělo Arbutusovi. Lehl si do branky a čekal až se vrátíme - našel si klacík, takže měl jinou práci. Jinak už všichni napodobují Atylu. Jak otevřu branku, vyjdou ven a pěkně se vymočí. Tak zítra nás čeká jízda autem.

27.06.2008
50 den - už to začalo. Dnes odjela Aronia, zvaná Gina. Odjela od nás na Vysočinu a její nová panička volala, že všechno zvládla báječně. Tak ti milá Gini přejeme krásný a spokojený život v nové rodině a ať tě mají taky tak rádi, jako my. Ostatní šelmičky tady s námi budou ještě pár dní. Zatím podnikáme výlety do okolí. Opravdu malého okolí. Všechny to moc baví. Dnes jsme měli na navštěvě naši paní doktorku, tak je ještě zkontrolovala a všichni jsou v pořádku, jsou z nich medvídkové. Už je jen trochu potíž s tím, že jejich ostré zoubky jsou jako šavličky. Moje ruce vypadají, jako bych každý den plela růže. Vytáhli jsme ji dřevo na topení a pěkně si ho ohryzávají. Doufám,že z nich nebudou bobři. Konečně jsem dala nové fotky do štěňat.

26.06.2008
49 den - děkuji za upozornění, že špatně počítám. Ano, dnes je štěňatům 49 dní. Dnes dorazili noví páníčkové Anemonky, tak i naše Sasanka se vydá do Jížních Čech. Tak to nebudou mít k sobě s Arbutusem daleko. Ale to si ještě pár dní počkají, než vyrazí. První vyráží Aronia, přejmenovaná na Gina. Za pár hodin odjíždí, už má všechno připravené (to je jak balení dětí na tábor). Dnes jsme byli na výletě v lese - no v lese, na cestičce. Gina vyrazila jako první, jakoby věděla, že zítra pojede. Výlet to byl opravdu velkolepý. Nikdo se nebál, zvládali terénní nerovnosti, bavili se trháním dlouhých kytek a hupsli do borůvek. Atyla je honila do chumlu, takže jsem měla o práci míň. Pěkně si je všechny zase odvedla domů. Pak si sedla k vrátkům a každého, kdo se přiblížil, tak chytla za krkem a rázem každý věděl, že tam nesmí. Samozřejmě že štěňata, my jsme normálně procházeli brankou bez upozornění, že tudy tedy ne.:-)Zítra ráno ještě dorazí paní veterinářka všechny překontrolovat, další očkování nás čeká šestého, tak to snad bude všechno. V neděli se chystáme se štěňaty na výlet autem, aby si pěkně zvykli, že to s nimi jede. :-)

25.06.2008
48 den - tak našim štěňatům už nestačí jejich výběh, a tak už okupují celou zahradu. Na noc chodí do kotce, kam za nimi jde i Atyla a každý večer kolem desáté je ještě nakojí. A pak znovu kolem páté ráno. To většinou kojíme spolu. Já našeho Kryštofa, což je pohoda, protože mě nekouše, neškrábe, nestrká se se sourozenci apod. Ale taky je pravda, že si je Atyla pěkně srovná. Už tady byly i náznaky vrčení a štěkání na mámu a musím říct, že takovou lekci, jakou dostali drzoučká štěňátka, bych nechtěla dostat. Včera Arbutus chytil myš, vrčel na všechny, že je jeho, tak jsem mu ji vzala a než můj muž doběhl pro lopatku, tak se samozřejmě nahrnuli všichni, aby jim něco neuteklo a chtěli se dostat k myši. Alnus, uličník jeden, všechny přelezl a než jsem stačila zasáhnout, spolkl myš na dva hlty. Neuvěřitelné. Tak jsem mu vynadala, vytahala, ale on byl naprosto šťastný, jak na to přišel. Potom, když jsem jim připravovala jídlo, ležel mi u nohou, chodil všude za mnou a snažil se mi vetřít do náruče.Samozřejmě jsem neodolala. Už dávno jsem mu odpustila, ale je mi jasný, že to bude pěkně vykutálený a chytrý pejsek. :-) Takže Arbutusi, lov dál.

24.06.2008
47 den - včera jsme měli velkou návštěvu - přijela paní Goldmannová, poradkyně chovu. Prohlédla všechny naše šelmičky a byla moc spokojená, jak vypadají. Štěňata se také chovala naprosto ukázkově, nechali si prohlédnout zuby, oči, ocásek, běhali, poskakovali - no jako štěňata. Dnes je přijede opět zkontrolovat paní doktorka, přeci jen u některých ta stolice není úplně tuhá, tak abychom měli jistotu, že jsou pupíci v pohodě. Jinak se jim daří báječně. Začali jsme schovávat boty, plavky, ručníky. Už si zase děti musí zvyknout, že to, co nechají ležet na trávě, tak tam také ráno nemusí být. Chtěla bych vám všem poděkovat, jak navštěvujete naše stránky. :-)Omlouvám se za případné chyby.

22.06.2008
45 den - myslela jsem si, že dnes ráno dám nové fotky, ale naši malí uličníci chytli nějakou virózku, a tak jsem běhala kolem nich. Měli průjem, a tak to bylo jako s dětmi. Smectu, dietku, hodně pít. Vůbec jim to nevadilo, rvali se o piškoty, jedli jak nezavření. Občas byl někdo unavený, tak si lehnul a spal. Atyla jakoby viděla, že jsem nervózní, aby dost pili, tak je dnes 5x kojila. Úžasná mamina. Až všichni mimina odejdou do svých rodin, tak má u mě celý den jen pro sebe.Půjdeme zase spolu na báječný výlet, koupat se rybníku apod. Večer dostali lék na zhoustnutí stolice od paní doktorky a já doufám, že už to bylo všechno. Jinak se nám drobečkové pěkně vybarvují. Už mají dost síly, aby překonali překážky, které jim dáváme, aby nezničili všechnu výsadbu. A tak bojujeme. :-) Dnes, když jsem je měla všechny na klíně a oni spokojeně usnuli, tak jsem si říkala, jaké to bude už v pátek, kdy nám první fenka odejde. Ale ještě máme před sebou několik dní, tak doufám, že si je pěkně užijeme. Jen stále jedna černá fenečka, dvě plavé a jeden znakatý pejsek čekají na svoji rodinku.

20.06.2008
43 den - oslavili jsme páté narozeniny Atylky. Zrovna trošku trápením jejích miminek. Dopoledne dorazila paní veterinářka a naše malé uličníky natetovala a naočkovala. Snášeli to nadočekávání velmi dobře. Hned po tetovaní sbaštili piškoty a vesele si hráli. Paní doktorka je moc chválila, jací to jsou šikulky. Atyla všechny olízala, a pak je za odměnu nakojila. Fotky dnes žádné nemáme. Oni tedy všichni mají trošku zelený melír od očkovací látky. Ale zítra určitě fotky budou. Také dorazí paníčkové na hraní, tak se moc těšíme.

19.06.2008
42 den - máme problémy s internetem, tak nevím, zda se mi podaří dát fotky do štěňat. Psí mimina rostou jako z vody. Opravdu už skoro všichni dosahují 4 kil. No, jsou i tací, kteří mají 4 a půl. Začínáme je krmit už každého zvlášť, protože největší pupkáči to baští ostatním, a tak si je můžeme pohlídat. Jsou neuvěřitelně zábavní. Stále zkoušejí nové věci, Adonis objevil dnes chrastítka a všechna si odnesl. Byl úplně nadšený. My ne. Althea vymyslela, jak se dostat ven z ohrádky a vítězně zaštěkala - uličnice. Arbutus stále hází nádherné pohledy, kdy mu nikdo neodolá, Aurimia mi vytrhla kytičky a lehla si na jejich místo a dělala, že ona nic, Aronia se včera schovala do košíku u kočárku a já jsem běhala po celé zahradě a volala jsem jí - zbytečně - spala. Aralia přesně ví, kdy se nese jídlo a pěkně se nacpe dopředu, abych jí vzala jako první. Nikdy mě nezapomene olíznout, jako že dobrý, že si rozumíme. Abies stále vymýšlí nové a nové vylomeniny. Dnes ráno objevila gril a to byla po dlouhé době nejlepší hračka. Tolik to rachtalo. Anemonka je tak jemná holčička - to jsme si mysleli. Pustila se do sebe s Alnusem, že jsem pak seděla a hladila Alnuse, který si pohledem stěžoval, že on nic, že chtěl jenom tahat za ocásek. On je totiž Alnus pěkný provokatér. A tak bych mohla psát dál a dál a ono už blíží to, že nás opustí. Ale ještě nejméně 14 dní u nás někteří budou, než se jim páníčkové vrátí z dovolených, tak si je ještě užijeme. Zítra nás čeká očkování a tetování.

17.06.2008
40 den- dnes měla štěňata opět o zábavu postaráno. Dorazila na návštěvu mateřská školka - fotky zítra. Psí mimina se chovala naprosto báječně. Vůbec se malých dětí nebála, nechala se hladit a pak objevila dětí tkaničky a bylo plno smíchu. Potom se všichni najedli, děti odešly a psí mimina usnula. Tak už i Aralia našla svoji novou rodinu. Poputuje do Rudné u Prahy. Tak už jen Aurimia, Anemone, Abies a Alnus čekají na své nové rodiny.

16.06.2008
39 den - celý víkend tady byly návštěvy, takže štěňata byla ve svém živlu. Dnes se na ně přišly podívat děti z páté třídy našeho Adama. Štěňata běhala po zahradě, vůbec jim nevadil déšť, potom je děti mazlily. To bylo ňunání a šimrání. Po jídle psí mimina usnula a tak jsem zvládla udělat jen pár fotek, když se děti s nimi loučily. Každý den přibírají cca 250g, baští tvarůžek s piškoty, rozmočené granule a je vidět, že jim chutná. Někdo je pomalejší a pěkně si jídlo vychutnává, jiný musí u toho zvládnou ještě padesát věcí.

14.06.2008
Tak včera nám napsal pán, který si měl vzít Alnuse, že je mu líto, ale nemůže si ho vzít. Takže máme ještě znakatého pejska volného. A jak to tedy vypadá: ARBUTUS - Jižní Čechy Adonis - Brno Althea - Praha Aronia - Vysočina Aralia (černá) - volná Aurimia (černá) - volná Anemone (plavá)- volná Abies (plavá) - volná Alnus (znakatý) - volný Budeme rádi, když se dostanou do rukou taky tak prima lidem, jako mají jejich sourozenci. :-) Včera večer jsem s nimi byla výletě po celé zahradě. Je to s nimi opravdu zábavné. Všechno musí prozkoumat, ale jen zavolám, tak se ženou za mnou. Dnes máme další návštěvy, tak uvidíme.

13.06.2008
36 den - včera vyfotila několik fotek paní Blanka (panička Althey). Jsou nádherné. Děkujeme a hned dávám některé do štěňat. Je mi líto, že stránky nejsou tak báječné, jak bych chtěla a za to se vám omlouvám, ale všechen volný čas jsem u štěňátek. Třeba to přes prázdniny dám dohromady, aby ta naše chovná stanice k něčemu vypadala. :-) Jinak štěňata dělají pokroky snad každou minutu. Jsou to nádherní medvídkové.

12.06.2008
35 den - Štěňata začala prohledávat celou zahradu, a tak už to není procházení na 15 minut, ale jsou to výlety tak na hodinu. Dnes jsme je vážili a mají skoro všichni přes 3 kila. Dostávají najíst 3x denně a já obdivuji Atylu, jak je ještě pěkně kojí. Stále máme volné dvě holky černé a dvě holky plavé - věříme, že se jejich správní pánové a paničky brzy najdou. Dnes se přijedou pomazlit nová panička Althey a v neděli nás čeká návštěva z Jižních Čech za Arbutusem. Adonis, jakoby věděl, že jeho páníček chce velkého psa, tak začal přibírat naprosto ukázkově. V pondělí dorazí třída páťáků, tak myslím, že psí batolata budou náležitě unavena. Dostali včera nové hračky a tak teď máme v ohrádce ring, kde se přetahují a vrčí a štěkají. Každým dnem se zlepšuje jejich koordinace pohybu, a tak už jdou tam, kam potřebují a nožičky jim neutíkají na druhou stranu. Dnes nebo zítra přidáme opět jednotlivé fotky.

10.06.2008
33 den - dnes začali baštit 3x denně. Na výlety chodíme ráno a odpoledne. Budu muset vymyslet něco kolem jiřin, protože Adonis s Aurimií je prostě milují. Jiřiny - tedy co z nich zbylo, je nemají moc rády. Každý den sem dorážejí děti, aby si s nimi pohrály. Psí mimina jsou krásně unavená a usínají opravdu jak miminka.

09.06.2008
32 den - dnes jsme zase byli na výletě po zahradě. Taky jsme měli vážení. Úplně všichni přibrali půl kila. Nádhera. Už se z nich stali opravdu nádherní medvídkové. Zítra se na ně přijede podívat velká návštěva z Ostravy - chovatele Atylky. Tak se na to moc těšíme. Příští pátek nás čeká očkování a tetování. Tak zase zítra.

08.06.2008
31 den - dnes jsme nechali psí batolata na celé zahradě. A měli jsem co dělat, abychom je všichni uhlídali. Když už to vypadalo, že se uklidnili, tak se objevila Atyla a oni okamžitě vyrazili za ní. A honička začala znova. Byla to fakt legrace. Zítra v tom budeme pokračovat, seznamují se se vším možným - co to jsou hrábě, pískoviště, dětský traktůrek a hlavně jak je bezva šlapat mi po jiřinách. No a já můžu pozorovat, jaký kdo je. No, pozorovat, spíš běhat :-).

07.06.2008
30 den - dnes jsem měla být celý den pryč a proto jsme neorganizovali žádné návštěvy. Ale dorazila jsem už na oběd domů, takže jsem měla celé odpoledne bez dětí. Tedy lidských. Tihle šmudlové na žádný výlet s tatínkem nešli. A tak jsme výletili po zahradě. Vzala jsem foťák a musím říct, že to opravdu nebylo moc jednoduché. Pouze Alnus (který měl ještě červenou šňůrku), tak si pěkně sedl a nechal se fotit. Když jsem mu pěkně poděkovala, tak začal šmejdit kolem. Adonis byl naprosto naštvaný, že ho nechci hladit, tak se ke mně stavěl zády, ale potom si nechal říct. Ještěže tohle nepředváděl včera, kdy se na něj byli podívat z Brna. Oní se ale do sebe s novou paničkou okamžitě zamilovali, tak je mi jasné, že jsem teď pro něj ta \"druhá\". Althea si to všechno musela prohlédnout a když jí to stačilo, tak prostě lehla a usnula. Aronia mě chytla za kalhoty a pořád za mnou běhala, takže to focení byl spíš útěk. Anemonka je taková naše holčička. Abies se vyrovná kluků. Okamžitě vyrazili s Arbutusem na průzkum. Objevili malý traktor a hned se do něj pustili. Aurimia objevila Atylu a okamžitě se pustila do jídla. Poslední jsem fotila Aralii. To byl největší oříšek. Běhala po zahradě a jako všichni si to užívala. Teď pěkně spí a až se probudí, tak je čeká nějaká bašta. Ještě ke jménům. Občas se mě někdo zeptá, jak jsme na ta jména přišli. Protože jsme zahradnická firma, tak každé z těch jmen je latinský název nějaké kytičky nebo stromu :-)

06.06.2008
29 den - Tak už je našim psím miminům jeden měsíc. Začínají běhat a zkoušet, co všechno ten druhý vydrží. Jsou to opravdu medvídci. Zvladají baštit ze svých misek a pokud dojedí dřív, tak se vrhnou na tu sourozencovu. Dnes tady byli další noví páníčkové a myslím, že se budou mít naše psí mimina u nich moc dobře. Ale stejně jsem moc ráda, že tady s námi ještě měsíc budou. Zítra čekáme další návštěvy.

05.06.2008
27 a 28 den - včera jsem vůbec neměla čas psát nové zprávy, jaké máme pokroky. Zkusili jsme štěňatům dát misky a způsobně baštili a nelezli do toho. Takže bylo i míň mytí. Začínají lumpačit a vymýšlet nové hry. Včera tady byli na prohlídce budoucí páníčci. Každý den tady máme někoho jiného, a tak je Atyla ráda, že ty malé uličníky někdo zabaví. Dnes je necháme běhat po zahradě. Ještěže nás je tolik, každý bude mít na starost dva kousky. Tak to bude legrace. Psí mimina naštěstí taky hodně spí a nabírají síly.

03.06.2008
26 den - dnes jsme měli velkou zábavu. Štěňata dostala kaši a my jsme pak měli co dělat, abychom je očistili tak, abychom je poznali. Atyla se sice trochu snažila, ale už to moc nejde. Vždy, když k nim přijde, tak se na ní pověsí a chtějí se kojit. Bylo skvělý, jak někteří už umí způsobně jíst a jiní se do toho vrhnou opravdu po hlavě. Taky už máme za sebou seznamovaní budoucích páníčků. Je to trošičku smutný, na druhou stranu máme zatím moc příjemné budoucí páníčky a paničky, tak se nebojíme je pustit do světa. K dnešku nemá ještě nikoho jedna plavá fenka (Abies) a obě černé fenečky (Aurimia a Aralia). Rodina, která měla záznam na černou fenečku, tak odjíždí na dlouhou dovolenou a tak budou pejska řešit až na podzim. Ale držíme jim palce, aby taky dostali tak báječné lidi, jako jejich sourozenci. Tak zkusím opět nějaké fotky.

02.06.2008
25 den - dnes byl vyjímečný den. Štěňata dostala své první jídlo kromě mámina mlíčka. Bezvadně všechno snědli, během pár minut. No, pravda, víc toho bylo na nich, ale pak se krásně olízali a spokojeně usnuli. Zítra dostanou další várku a já doufám, že se mi teď podaří přidat fotky z prvního jídla.

01.06.2008
24 den Štěňata byla celou noc venku, zvládli to parádně. Přes den jim horko ani nevadilo, jen večer, když začaly padat kroupy, tak jsme je honem vzali domů. Byla velká bouřka, ale vůbec nic si z toho nedělají. Obrovská zábava je provokování sourozenců. Atyla s nimi má svatou trpělivost. Všude musí všechno prozkoumat, všechno očuchat. Dnes jsme je vyfotili po dvou, tak jak jsou barevně k sobě. Kromě Alnuse, ten je jako kluk jediný znakatý. Už je poznáváme, ani se nemusíme dívat na barevné stužky. Začínají se projevovat, jakou mají povahu. No, povahu asi ještě úplně ne, ale když u nich sedím, tak vím, kdo přijde první, kdo si chvilku počká a kdo je opatrnější - nechá prozkoumat terén ostatní a potom přijde jako král se nechat podrbat. Tak zase novinky zítra.

31.05.2008
23 den. Dnes jsem musela odjet a psi mimina hlidal Dominik - nas nejstarsi syn. Vybudouval jim jeste domecek na zahrade a pridal i slunecnik. Vsichni zase pribrali 100g, Atylka stale koji. A dnes je ceka velka zmena. Budou spat celou noc venku. Dominik bude taky spat venku, aby jsme je meli pod kontrolou. Vypada to, ze mozna bude bourka, ale to je preneseme domu. Ted spinkaji. Fotky dodam zitra.

30.05.2008
22 den - je hodně velké horko, ale u nás na samotě v lese je parádně. Psí mimina jsou venku. Musíme je přenášet ze sluníčka, protože když si hrají, tak usnou tam, kde je napadne. Většinou se odplazí do stínu, ale někdy spí tak tvrdě, že je to ani nenapadne. Začali se škádlit. Nejdřív jsme si mysleli, že to provokují hlavně kluci, ale holky se opravdu nedají zahanbit. Atyla přesně ví, že je jim horko, a tak je kojí častěji, ale kratší dobu. Opravdu vzorná maminka. Tak uvidíme, co to s nimi udělá, dnes máme opět vážení.

29.05.2008
20 den - to bylo včera, ale nedostala jsem se ke psaní. Štěňata byla opět na dvě hodiny venku. Ještě nebyl hotový celý plůtek, ale vůbec jim to nevadilo. Atyle se to taky moc líbilo, pěkně je nakojila. Večer jsme je zase dali zpátky domů. Musíme je zvykat pomaličku. Zatím se ani neženeme do příkrmů, bylo nám doporučeno ještě počkat, když tak pěkně Atyla kojí a oni parádně přibírají. Tak to necháme asi na víkend. 21 den - dnes vyrazili psí mimina ven hned ráno. Dala jsem je do kotce a začali všichni výt. Atyla okamžitě přiběhla, lehla si a způsobně je nakojila, aby je uklidnila. Pěkně si napucli bříška a usnuli během chvilky. Tak dnes zůstanou venku celý den až do večera. No, možná jen do odpoledne, podle horka. Přeci jen je doma větší chládek. Tak uvidíme. Opět povyrostli, tak zase pár foteček. A večer snad další.

27.05.2008
Tak už máme za sebou první seznámení s vyvenčením venku. Všechna štěňata byla kupodivu nadšená. Atylka šla s nimi a hned se připravila na kojení a ukázala jim, že to chutná báječně i venku. Potom jsme je všechny dali do kotce, kde budou za pár dní bydlet a hned usnuli. Byli venku skoro 2 hodiny a teď už zase spinkají v bedně. Ještě několik fotek ve štěňatech.

26.05.2008
Měli jsme plný víkend návštěv, které se přijeli podívat na štěňata. Do dnešního dne máme volné dvě fenečky - plavou a černou a znakatého pejska. Tedy bez záznamu. Ale myslím, že i pro ně se najde ta správná rodina. Zítra dostanou první příkrm, tak už se tady všichni na to připravujeme, jaká to bude zábava. Štěňata vyrážejí po celé kuchyni na průzkumy, co tady máme nového a co by se tak dalo dobře cucat. Ovšem nejlepší jsou nohy sourozence. Zase přibudou fotky, hlavně zítřejšího putování ven. Ale půjdou jen na chvilku, potom zase zpátky domů. U nás v Petrově jsme měli úrodný měsíc a chovné stanici od Dabele se narodila také štěňata. O 3 dny dříve. Mají 3 holky a 6 kluků.

24.05.2008
Tak dnes přibudou další fotky (alespoň doufám). Už jsou ta naše psí batolata. Mají malé zoubky a pěkně ostré drápky, a tak když se dostanou k Atyle, která je zrovna nechce kojit a oni nereagují na její varování, tak si je umí pěkně srovnat. To je pak slyšet po celém domě, jak se jí klidí z cesty a u toho štěkají, kňourají. Příští týden začneme přikrmovat, abychom Atyle trochu ulevili. Zatím ale všichni opět přibrali nejméně 120g. Paráda. A taky se chystáme, že půjdou ven. To bude fotek.

22.05.2008
Omlouvám se za fotky. Zítra to napravím. Chyba neni ve vašem prohlížeči, ale u mě. :-)

22.05.2008
Tak máme velké pokroky. Dnes je psím miminkům 14 dní. Všem se všem otevřeli očička a začali pěkně ťapkat. Každé ráno už nás čekají loužičky, i když se Atyla snaží všechno pěkně uklidit. Dnes byla všechna štěňata odčervena a další dávka je čeká za 14 dní. A jak nám pěkně povyrostli. Aurimia (černá)– 1065g, Abies(plavá) - 1200g, Althea(černoznakatá) – 1235g, Alnus(černoznakatý) – 1444g, Arbutus (černý)– 1340g, Aronia(černoznakatá)– 1065g, Anemone(plavá) – 1037g, Adonis(černý) – 1230g, Aralia(černá) – 1296g.

21.05.2008
Tak už dnes všichni prokoukli. Začínají se procházet po kuchyni a je to obrovská zábava.

20.05.2008
Funguje to, paráda. Tak vám můžu popsat ten báječný den, kdy Atyla přivedla na svět nádherná psí miminka. 7.5.2008 jsem pozorovala na Atyle příznaky začínajícího porodu. Měla sníženou teplotu, nežrala a dělala si pelíšek. Poslali jsme kluky brzy spát, aby měla Atyla klid. Celou noc jsem s ní byla vzhůru, chodily jsem ven a čekaly, až to vypukne. Ráno 8.5.2008 přišli menší kluci a v půl sedmé se přihnali i starší kluci s tátou, jestli už jsou štěňata na světě. V tu chvíli, kdy jsme si všichni sedli k Atyle, tak začala rodit. Jakoby věděla, že je volný den a my nikam nemusíme. A takhle přicházeli na svět štěňata: 6.35 černá fenka Aurimia 400g 6.55 plavá fenka Abies 410g 7.25 čzn fenka Althea 415g 7.25 čzn pejsek Alnus 470g 7.45 černý pejsek Arbutus 480g 8.00 čzn fenka Aronia 380g 8.45 plavá fenka Anemone 370g 9.40 černý pejsek Adonis 516g 10.25 černá fenka Aralia 430g Atyla to všechno zvládla za 4 hodiny. Svoje psí mimina si náležitě očistila a nám je nechala zvážit a označit. Každé štěně jsme náležitě ocenili, a pak teprve byla naše úžasná psí máma spokojená. Pro jistotu dorazila paní veterinářka, jelikož nám chyběla jedna placenta. Nebyli jsme si jistí, zda by mohli mít Alnus a Althea jednu placentu. Nemohli, každý měl svou, ale jedna zůstala ještě v Atyle. Atyla dostala injekci a placenta vyšla ven. A tak se z naší rošťandy stala psí matka na plný úvazek. Vzorně kojí, čistí svá mimina a je prostě báječná. Jak štěňata rostou je krásně vidět na fotkách. Taky je každý den vážíme a skoro všichni už mají přes kilo. Jdu vložit nové fotky a třeba zítra napíšu, jací to už jsou lumpové.

20.05.2008
Ráda bych se s vámi podělila o to, jak naše psí miminka rostou. Tak nám Ondřej připravil sekci aktuality. Díky Ondřeji. Zatím to jen zkoušíme. Pokud to bude fungovat, tak se ihned rozepíšu.

20.05.2008
Vítejte v sekci aktualit.